top of page

Best of reality 2018

Ve středu 14. listopadu se konal výroční 20. ročník prestižní akce Best of Realty 2018, slavnostní večer s oceněním nejlepších developerských počinů za letošní rok. Vedle významných developerských společností se zúčastnili zástupci financujících bank, stavebních společností nebo projektantů. Akce jsem se zúčastnil poprvé, a to jako host skupiny Finep, důležitějšího partnera SBD Praha a družstva Coop Development při rozvoji družstevní bytové výstavby. Především díky spolupráci těchto subjektů bylo předáno členům bytových družstev nejvíce nových bytů v Praze za poslední desetiletí.

Neměnnými rozhodujícími kritérii soutěže jsou lokalita, urbanistické a architektonické řešení projektu a kvalita realizace. Z výsledků mne nejvíce zajímala kategorie rezidenčního bydlení, členěná podle velikosti hodnocených projektů do dvou skupin. V kategorii Rezidenčních projektů menšího rozsahu byl na druhém místě oceněn projekt družstevního bydlení Residence LakePark autorů EBM Partner ve Starých Splavech u Máchova jezera. V kategorii Rezidenčních projektů většího rozsahu vyhrál projekt nájemního bydlení Luka Living v pražských Stodůlkách, a to z dílny spolumajitele společnosti SIKO.

V letošním ročníku tak byla trochu překvapivě narušena dominance vlastnické bydlení. I to je zřetelným potvrzením vzestupu alternativních forem bydlení, které reagují na současný vývoj dostupnosti bydlení a jeho financování. K těmto formám rozhodně patří i bytová družstva, v jejichž zakládání, organizaci a správě je SBD Praha mezi bytovými družstvy v současné době jedničkou na českém trhu. A z toho mám opravdovou radost.

Rezidence Lake Park, Staré Splavy u Máchova jezera

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page